Studia podyplomowe? Wybierz dyplom Uniwersytetu

Rynek pracy to wyzwanie? Wybierz studia podyplomowe na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego i znajdź wymarzona pracę. W ofercie 35 nowoczesnych, dostosowanych do rynku pracy kierunków i najlepsi specjaliści w swojej dziedzinie. Wejdź na www.studiapodyplomowe.ukw.edu.pl i zapisz się na studia, które podniosą Twoje kwalifikacje i zwiększą szansę na zatrudnienie.

Pomóż powodzianom, wyślij smsa!

Konferencja Rektorów Uniwersytetów Polskich apeluje do wszystkich Polaków o wsparcie powodzian w ramach akcji "Akadamicki sms dla Powodzian".

Sukces maszych zawodników w Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce

W dniach 28-29 maja 2010 w Warszawie na stadionie AWF-u rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce z udziałem reprezentacji 80 uczelni publicznych i niepublicznych wszystkich typów z AWF-ami włącznie. Uczestnicy zawodów walczyli o medale w klasyfikacji generalnej obejmującej wszystkich 80 uczelni i w typach uczelni. To był bardzo dobry występ naszych zawodników, łącznie zdobyliśmy 5 złotych medali, 4 srebrne medale i 7 brązowych oraz wysokie lokaty w klasyfikacji generalnej.

Bracia Maciek i Łukasz Kosiccy – studenci UKW wystąpili w bitwie tanecznej YCD - Po prostu tańcz

W organizowanej przez TVN bitwie drużyn Ani Muchy i Michała Piróga „Po prostu Bitwa! Dziewczyny vs Chłopaki” programu „You Can Dance – Po prostu tańcz!”, wzięło udział dwanaście dziewcząt i dwunastu chłopaków, w tym nasi studenci - bracia Maciej i Łukasz Kosiccy.

Wykład o Amadeo Modigilianim

Zapraszamy do Alliance Française 10 czerwca (czwartek) o godz. 17.15 na wykład Wojtka Kielera o Amadeo Modiglianim - wielkim skandaliście i geniuszu naszych czasów. Modigliani to niezwykły malarz, którego musicie zrozumieć i  poznać!!!

Spotkanie Europejskiego Kształcenia Wychowawców

W dniach 31 maja - 1 czerwca 2010 r. Zakład Pedagogiki Opiekuńczej z Profilaktyką Społeczną gościł przedstawicieli szkół wyższych kształcących wychowawców z Belgii, Francji i Hiszpanii oraz Fundacji d’Auteuil z Paryża - partnerów Projektu Partnerskiego „Formation Européenne d’Educateurs Siociaux" (Europejskie Kształcenie Wychowawców) realizowanego w ramach Programu Leonardo da Vinci.

Wielka akcja na Dzień Dziecka

Studencie nie bądź obojętny! Podziel się misiem, podaruj trochę radości dzieciom!
Z okazji Dnia Dziecka zbieramy  pieniądze, słodycze lub pluszaki dla dzieci z bydgoskiego zespołu placówek opiekuńczo-wychowawczych. Każdy podarunek zmieniamy na los na loterii.

Zapraszamy na analizę i udoskonalanie gry planszowej zgodnie z wzorcami Bjorka i Holopainena

Bydgoskie Koło Polskiego Towarzystwa Badania Gier przy UKW będzie analizować i udoskonalać zgodnie z wzorcami Bjorka i Holopainena projektowaną na poprzednich spotkaniach grę planszową. Zapraszamy 1. czerwca (wtorek) - godzina 18.30 - pok. 300, ul. Grabowa 2.

Finał konkursu Student Wielki – zapraszamy na koncert

Klub Przyjaciół UKW oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zapraszają na koncert z okazji wręczenia statuetki "Studenta Wielkiego".

Zajęcia: łacina i greka dla studentów UKW

Studium Języków Obcych UKW zaprasza chętnych na lektoraty języka łacińskiego oraz języka starogreckiego!

Gry: Nocny Teatr Wyobraźni

Zapraszamy 26 września do Biblioteki UKW na II edycję imprezy GraNoc – Nocny Teatr Wyobraźni, zainicjowanej i organizowanej przez studentów Humanistyki Drugiej Generacji.