Archiwum

Zapraszamy na konferencję pt: "Władysław Tatarkiewicz, dziedzictwo idei: Hisotria filozofii, etyka, estetyka (w 30-tą rocznię śmierci).

Perspektywy demokracji w Polsce

Organizatorzy w imieniu Dyrektora Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych Oddział w Bydgoszczy serdecznie zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Perspektywy demokracji w Polsce”, która odbędzie się w dniach 12-13 października 2010 r. w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku k. Bydgoszczy.

Wakacyjne kursy z Alliance Française

Wraz z rozpoczęciem długich wakacji letnich ośrodek Alliance Franciase zaproponował nowe kursy językowe. Zapraszamy na zajęcia z języka francuskiego, hiszpańskiego lub włoskiego.

Delegacja amerykańska w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego

25 czerwca 2010 r. przebywał w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego krewny noblisty Alberta Abrahama Michelsona urodzonego w Strzelnie – amerykański reżyser Steve Michelson, który przyjechał do Bydgoszczy, by pokazać swój film pt. „Michelson – mistrz światła”.

Krajowe Ramy Kwalifikacji

1 czerwca odbyła się w Warszawie  Ogólnopolska Konferencja dla Prorektorów ds. Nauczania
"Krajowe Ramy Kwalifikacji w szkolnictwie wyższym jako narzędzie poprawy jakości kształcenia".

Współpraca przedsiębiorców z naukowcami

Departament Polityki Regionalnej w Toruniu ogłasza konkurs na realizację projektów w ramach Poddziałania 8.2.1 „Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw”. Zainteresowani mogą ubiegać się o dofinansowanie w okresie od 21 czerwca 2010 godz. 7.30 do 19 lipca 2010 godz. 15:00. Na realizację najlepszych projektów dostępna jest kwota 8 193 700,00 zł.

Bardzo ważne: składanie wniosków na projekty naukowo-badawcze

Szanowni Państwo,

zwracam się bezpośrednio do Państwa jako aktywnej naukowo-badawczo kadry naszego Uniwersytetu. Za pośrednictwem tego listu chciałbym uprzejmie przypomnieć o zbliżającym się terminie składania w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego wniosków na projekty badawcze własne (w tym habilitacyjne) oraz promotorskie

Kolejny sukces naszych wioślarzy na regatach prezydenckich w Rosji

Osada Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zajęła dwukrotnie trzecie miejsca w wyścigach ósemek na torze regatowym i na Newie w centrum Sankt Petersburga w prezydenckich regatach z okazji 150-lecia Rosyjskiego Związku Wioślarskiego. Załogom kibicował prezydent Rosji, Dmitrij Miedwiediew.

Odkrywanie rzymskiej Dacji w nowożytnym pisarstwie historycznym

Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
zaprasza na wykład prof. Radu Ardevan Uniwersytet w Cluj-Napoca (Rumunia)
pt.: Odkrywanie rzymskiej Dacji w nowożytnym pisarstwie historycznym

Z dziejów książki i prasy. Przegląd badań za lata 2007 - 2010

Katedra Informacji Naukowej i Bibliologii oraz Biblioteka Główna UKW zorganizowały ogólnopolską konferencję naukową: "Z dziejów książki i prasy. Przegląd badań za lata 2007 - 2010". Uroczyste otwarcie konferencji odbyło się 12 maja o godz. 9:30. Miejscem obrad jest Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego, znajdujące się przy ul. Berwińskiego 4 w Bydgoszczy.

Uśmiech piłką malowany - przyłącz się do akcji!

Akademicki Krąg Instruktorski ZHP im. Janusza Korczaka przy UKW organizuje akcję „Uśmiech piłką malowany”. To bardzo proste i ty tez możesz pomóc, przyłącz się. Zbieramy piłki i pieniądze na ich zakup dla dzieci, które ich nie mają.

Dzień Europy - koncert w Filharmonii Pomorskiej

W piątek 7 maja 2010 r. o godz. 19.00 odbył się koncert DZIEŃ EUROPY w Filharmonii Pomorskiej. Koncert pod patronatem Piotra Całbeckiego Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.