Filharmonia Pomorska zaprasza

W ostatnich dniach marca Filharmonia Pomorska zaprasza na trzy koncerty. Dla studentów UKW przygotowano specjalne zniżki.

Ferie z MCK

Zapraszamy  na Mobilne Ciekawe Kreatywne ferie do MCK!

MOK tworzy grupę teatralną

MOK- chce narobić rabanu! Szuka aktorów amatorów do stworzenia grupy teatralnej

Ostatnie pożegnanie

Z przykrością zawiadamiamy, że zmarł nasz długoletni pracownik, dr inż. Kazimierz Ciżkowicz, nauczyciel akademicki Wydziału Pedagogiki i Psychologii, prodziekan tego Wydziału.

Pokaz filmu "Jeszcze nie wieczór" i spotkanie z jego reżyserem

Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy zaprasza w sobotę 29 stycznia na pokaz filmu "Jeszcze nie wieczór" i spotkanie z jego reżyserem - Jackiem Bławutem. Seans rozpoczyna się o 19.30, a po projekcji będzie można porozmawiać z reżyserem na temat jego filmów i pracy.

Spin-off biznesowa szansa dla studentów i doktorantów - zapraszamy na konferencję

Studenci i doktoranci!

Serdecznie zapraszamy na konferencję "Spin-off - biznesowa szansa dla studentów i doktorantów", której organizatorem jest Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży.

Poznaliśmy zwycięzcę konkursu o naszym patronie

28 kwietnia 2010 r. odbył się finał konkursu o patronie naszego Uniwersytetu. W Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego Czasach startowało ponad 550 uczniów z prawie 100 szkół z różnych zakątków całego kraju

Wielki wybuch i stworzenie wszechświata

24 kwietnia (sobota) o godz. 19.00 odbył się wykład  ks. prof. Michała Hellera pod tytułem : „Wielki wybuch i stworzenie wszechświata”,  w auli Wyższego Seminarium Duchownego, przy ul. Grodzkiej 18.

Gościnne wykłady prof. dr hab. Seweryna Blandzi

26 kwietnia w Instytucie Filozofii przy ul. Ogińskiego 16 w sali 11 (na parterze) odbyły się dwa wykłady, które poprowadził  prof. dr hab. Seweryn Blandzi (Instytut Filozofii i Socjologii, PAN, Warszawa).

Pieta z Awinionu na tle wątków pasyjnych

16 kwietnia o godz. 17.15 odbył się wykład pt. „Pieta z Awinionu na tle wątków pasyjnych” wraz z przybliżeniem obrazu Matki Boskiej Katyńskiej

Zapraszamy na II Sesję Naukową Magistrantów Instytutu Psychologii

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w II Sesji Naukowej Magistrantów Instytutu Psychologii UKW. Sesja jest kontynuacją zapoczątkowanego w ubiegłym roku akademickim cyklu corocznych spotkań dyskusyjnych skoncentrowanych wokół problematyki naukowo-badawczej Seminariów magisterskich realizowanych w naszym Instytucie.

Praca: spotkanie w firmie SDL

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego od kilku lat ściśle współpracuje z firmą SDL, jedną z największych na świecie firm w branży IT zajmującą się tworzeniem technologii i oprogramowania, tłumaczeniem i marketingiem.