Konkurs internetowy o Marszałku Józefie Piłsudskim

Zapraszamy na konkurs dla uczniów i studentów bydgoskich szkół i uczelni poświęcony Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.

Nowe specjalności na socjologii UKW

Katedra Socjologii UKW proponuje kandydatom na studia zajęcia zaprojektowane w oparciu o kompetencje poszukiwane na rynku pracy. Od nowego roku akademickiego – 2016/2017 – na socjologii ruszają dwie nowe specjalności: „Innowacyjność w przestrzeni społecznej” oraz „Badania społeczne i rynkowe”. Czym wyróżnią się nowo proponowane specjalności od tych, które są obecne już teraz?

Dodatkowy nabór na studia III stopnia – historia

Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych ogłasza dodatkowy nabór na studia doktoranckie w zakresie historii. Przyjmowanie dokumentów trwa do 6 listopada.

AZS UKW powraca do gry i wygrywa

Bardzo długa przerwa świąteczna nie sprawiła, że bydgoscy szczypiorniści stracili dobrą formę. W sobotę wygrali w Koronowie 26:23 i w dalszym ciągu przewodzą ligowej tabeli.

Praktyki na Litwie

Europejska Fundacja Praw Człowieka - to organizacja w Wilnie, walcząca o prawa człowieka oraz mniejszości narodowych  Litwy. Poszukuje praktykantów, szczególnie osób ze znajomością j. rosyjskiego i angielskiego.

Podwójny sukces Mariki Popowicz na ME

Marika Popowicz, która jest naszą studentka, wywalczyła na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy brązowy medal w sztafecie 4x100 m, ale przede wszystkim – zdobyła olimpijskie minimum.

Pogrzeb trenera Jana Żmudzińskiego

W piątek, 6 kwietnia zmarł mgr Jan Żmudziński. Był twórcą AZS-u Bydgoszcz, którego korzenie sięgają 1969 toku.

Mass for foreigners In Bydgoszcz

People who can’t speak polish will take part in mass In Bydgoszcz. We have received invitation from priest from International School In Bydgoszcz.

Maraton Pisania Listów na UKW

W dniach 11-12 grudnia w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego pod egidą Amnesty International odbył się XI Maraton Pisania Listów w obronie osób, których prawa człowieka zostały złamane.

Złóż wniosek o stypendium A. Pasek

Studenci, doktoranci,

do 15 listopada 2010 r.  można składać wnioski w trzeciej edycji konkursu o Stypendium Naukowe im. Anny Pasek. Wzorem lat ubiegłych pragniemy finansowo wesprzeć badania młodych, ambitnych i zdolnych doktorantów, różnych dyscyplin naukowych, posługujących się w swoich badaniach technikami i narzędziami GIS i teledetekcji środowiska, jednocześnie podejmujących tematykę o znaczeniu praktycznym.