Archiwum

Nagroda Mediów Publicznych "Cogito" w dziedzinie literatury

Nagroda Mediów Publicznych Cogito zostanie przyznana autorowi najlepszej książki o szczególnych walorach artystycznych, napisanej i wydanej w języku polskim, której pierwsze wydanie nastąpiło w roku poprzedzającym przyznanie nagrody. Zgłoszenie może dotyczyć
tylko żyjącego autora.

"Najważniejsze zjawiska we współczesnej polszczyźnie" - Profesor Jan Miodek na UKW

28 kwietnia, godzina 12. W najbliższy poniedziałek nasz Uniwersytet odwiedzi Profesor Jan Miodek. Wybitny językoznawca w ramach Wszechnicy Uniwersyteckiej wygłosi wykład pt: „Najważniejsze zjawiska we współczesnej polszczyźnie”.

PAIDEIA I WSPÓŁCZESNOŚĆ Debaty humanistyczne - 16. odsłona cyklu otwartych sympozjów naukowych UKW

Zapraszamy na s z e s n a s t ą  odsłonę cyklu otwartych sympozjów naukowych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na Wydziale Pedagogiki i Psychologii
(ul. Chodkiewicza 30 w Auli Nova).

III Dzień Kultury Arabskiej

Finał Konkursu o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach

odczas Dni Nauki 2008 r.  16 kwietnia odbył się finał Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach. Finaliści zmierzyli się z serią pytań dotyczących patrona naszego Uniwersytetu.  Najlepiej poradził sobie Michał Rybarczyk z II LO w Inowrocławiu, który zdobył główną nagrodę.

Seminarium Naukowe Katedry Biologii Eksperymentalnej

Zapraszamy serdecznie na seminarium naukowe Katedry Biologii Eksperymentalnej
w dniu 23.04.2008 o godz 8.30 w Auli LBM przy ulicy Chodkiewicza 30 

Zmiany w kalendarzy wyborczym, ważne!

Zaszły zmiany w kalendarzy wyborczym. W załączniki szczegółowe informacje.

JĘZYK – BIZNES – MEDIA - konferencja

Komisja Językoznawcza Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego we współpracy z Instytutem Filologii Polskiej, Instytutem Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej oraz Katedrą Filologii Germańskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej nt.

Mamy Akademickiego Mistrza Polski w biegach przełajowych!

W dniu 12.04.2008 w Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski  w biegach przełajowych we wszystkich typach uczelni.

  • Mężczyźni – 5 km
  • Kobiety –  2,5 km

W grupie mężczyzn Akademickim Mistrzem Polski został Błażej Brzeziński z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zdecydowanie wyprzedzając rywali. Trenerem Błażeja jest p. Grzegorz Stafanko.