Elżbieta Zawacka i Pola Negri na „Polkę wszech czasów”!

Muzeum Historii Polski oraz Magazyn Historyczny "Mówią wieki" ogłaszają wielki plebiscyt na Polkę wszech czasów. Głosować na 2 z kandydatek można na stronie www.plebiscyt.muzhp.pl do 15 lutego 2011 r.

Warsztaty: Akademia Słowa

Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki „ Stara Ochronka” w Bydgoszczy zaprasza na kolejny warsztat teatralny z cyklu „ Akademia Słowa”. Przedmiotem pracy  będzie utwór Adama Mickiewicza pt. „Pan Tadeusz”, a spotkanie poprowadzi Irena Jun z Teatru Studio w Warszawie.

Ustalono stawki stypendiów na rok akademicki 2010-2011

Ustalenia z posiedzenia Wydziałowych Komisji Stypendialnych z dnia 9.11.2010 r. dotyczące kwot stypendiów na rok akademicki 2010/2011.

Technostarterzy – szansą na rozwój przedsiębiorczości akademickiej

28. osobowa grupa studentów i doktorantów Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych UKW uczestniczy w projekcie pod nazwą „Technostarterzy – szansą na rozwój przedsiębiorczości akademickiej”. Projekt realizowany jest w dniach 09-25.06 2010. Zajęcia odbywają się w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego.

Konkurs na pracę z zakresu problematyki osób niepełnosprawnych

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Problemy osób niepełnosprawnych w przestrzeni publicznej" na najlepszą pracę magisterską, inżynierską, licencjacką lub seminaryjną z zakresu problematyki osób niepełnosprawnych.

Język - rytuał - płeć - zapraszamy do zgłaszania się na konferencję

Komisja Językoznawcza Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego, Katedra Germanistyki we współpracy z Instytutem Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej oraz Instytutem Filologii Polskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zapraszają na IV ogólnopolską konferencję naukową JĘZYK – RYTUAŁ – PŁEĆ.

Prof. Ossowski w skłądzie Zespołu ds. Interaktywnego programu zwalczania nikotynizmu u pacjentów leczonych w warunkach uzdrowiskowych

Główny Inspektor Sanitarny Andrzej Wojtyła powołał profesora Romana Ossowskiego w skład Zespołu do Spraw Opracowania i Wdrożenia "Interaktywnego programu zwalczania nikotynizmu u pacjentów leczonych w warunkach uzdrowiskowych."

Pierwszy Bydgoski Festiwal Nauki za nami

Pierwszy Bydgoski Festiwal Nauki zatrząsł całą Bydgoszczą! Od 26 do 28 maja mieszkańcy regionu mogli skorzystać z oferowanych przez Organizatorów 351 imprez.

Jak głosować poza miejscem zamieszkania

Zachęcamy wszystkich studentów do udziału w wyborach prezydenckich, które odbędą się już 20 czerwca 2010 roku. Sprawdźcie jak zagłosować poza miejscem zamieszkania.

Wystawy malarstwa artystów wileńskich i wykład Romualda Mieczkowskiego

Biblioteka Główna UKW w ramach cyklu W bibliotece o sztuce  zaprasza do oglądania wystawy malarstwa artystów wileńskich Znad  Wilii. Wystawa  będzie prezentowana w Bibliotece Głównej UKW przy ul. Chodkiewicza 30 do końca czerwca 2010 r.

Zima wraca do Bydgoszczy na wiosnę

Zima - druga z kamiennych figurek czterech pór roku, uroczyście powróciła na swoje miejsce  w Ogrodzie Botanicznym przy ul. Niemcewicza  22 marca 2010 r.

Konkurs dla studentów UKW na gadżet promocyjny

Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy UKW dr hab. inż. Marek Macko, prof. nadzw. oraz Kierownik Działu Promocji UKW Sławomir Łaniecki ogłaszają konkurs dla studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego pt.: „Projekt Gadżetu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego”.