Zima wraca do Bydgoszczy na wiosnę

Zima - druga z kamiennych figurek czterech pór roku, uroczyście powróciła na swoje miejsce  w Ogrodzie Botanicznym przy ul. Niemcewicza  22 marca 2010 r.

Konkurs dla studentów UKW na gadżet promocyjny

Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy UKW dr hab. inż. Marek Macko, prof. nadzw. oraz Kierownik Działu Promocji UKW Sławomir Łaniecki ogłaszają konkurs dla studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego pt.: „Projekt Gadżetu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego”.

Dobra passa szczypiornistów AZS-u

Trzy punkty w dwóch meczach – to najnowszy bilans piłkarzy ręcznych AZS-u UKW Bydgoszcz.

Tydzień Przedsiębiorczości

Rejs studentów UKW szlakiem małych elktrowni wodnych

Studenci Sekcji Kultury Fizycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego podczas rejsu statkiem po Kanale Bydgoskim i Kanale Górnonoteckim na trasie z Bydgoszczy do Łabiszyna, zobaczyli małe elektrownie wodne i poznali działenie urządzeń hydrotechnicznych.

Sukcesy naszych studentów na AMP w LA

W dniach 19-20 maja 2012 na stadionie bydgoskiego Zawiszy rozegrano Akademickie Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce. Reprezentanci UKW zdobyli kilkanaście medali.

Targi Wolontariatu
Bydgoskie Dni Humanistyki

Najlepsza książka na wiosnę

Książka Przemka Grzybowskiego „Spotkania z Innymi” zdeklasowała konkurencję w konkursie Książka na wiosnę. Książka została najlepszą książka dla dzieci. Gratulujemy autorowi, a wszystkim głosującym dziękujemy za wsparcie.

Kolejne zwycięstwo szczypiornistów AZS-u UKW

Zespół AZS-u UKW Bydgoszcz po ostatnim pojedynku z Alfą 99 Strzelno zainkasował dwa punkty. Dzięki dobrej grze defensywnej w końcówce spotkania nasz zespół zwyciężył 31:30.

Zapraszamy na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2011/2012

Inauguracja roku akademickiego 2011/2012 na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego odbędzie się 10 października 2011 r. o godz. 12.00 w Filharmonii Pomorskiej przy ul. A. Szwalbego 6 w Bydgoszczy.