Bydgoskie Dni Humanistyki

Najlepsza książka na wiosnę

Książka Przemka Grzybowskiego „Spotkania z Innymi” zdeklasowała konkurencję w konkursie Książka na wiosnę. Książka została najlepszą książka dla dzieci. Gratulujemy autorowi, a wszystkim głosującym dziękujemy za wsparcie.

Kolejne zwycięstwo szczypiornistów AZS-u UKW

Zespół AZS-u UKW Bydgoszcz po ostatnim pojedynku z Alfą 99 Strzelno zainkasował dwa punkty. Dzięki dobrej grze defensywnej w końcówce spotkania nasz zespół zwyciężył 31:30.

Zapraszamy na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2011/2012

Inauguracja roku akademickiego 2011/2012 na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego odbędzie się 10 października 2011 r. o godz. 12.00 w Filharmonii Pomorskiej przy ul. A. Szwalbego 6 w Bydgoszczy.

Konkurs na najlepszą pracę z zakresu stosunków międzynarodowych

Collegium Civitas zaprasza wszystkich absolwentów studiów magisterskich i doktoranckich do udziału w konkursie na najlepszą pracę w zakresie stosunków międzynarodowych i dyplomacji.

Nauka i pasja - zaproszenie do udziału w konferencji

Studenckie Koła Naukowe działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie serdecznie zapraszają na III Studencką Konferencję „Nauka i pasja - kluczem do sukcesu", która odbędzie się w dniach 19-20 maja 2011r. w malowniczo położonym Kampusie WSIiZ w Kielnarowej koło Rzeszowa.

Grupa ukraińskich studentek na UKW

W dniach 21-27 października 2010 r. z wizytą – będącą pierwszym owocem koordynowanej przez prof. Aleksandra Pronkiewicza (Czarnomorski Uniwersytet Państwowy w Nikołajewie) i Lidię Wiśniewską, prof. nadzw. umowy międzynarodowej – gościła w Instytucie Filologii Polskiej grupa 7 studentek ukraińskich w towarzystwie opiekuna.

Zabierz głos w sprawie stypendium!

Komisja do spraw Socjalnych działająca w Samorządzie Studenckim Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy informuje o możliwości zabrania głosu w sprawie dot. przyznawania pomocy materialnej.