Medal Casimirus Magnus dla VII LO

17 listopada podczas uroczystości obchodów 40-lecia VII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, wręczono Medal Pamiątkowy Casimirus Magnus, którym szkołę uhonorował prof. Janusz Ostoja-Zagórski.

Studenci UKW nagrodzeni

Dwóch studentów UKW otrzymało stypendia od Prezydenta Bydgoszczy.

Konferencja doktorantów

W dniach 22-24 czerwca 2012 Uczelniana Rada Doktorantów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zorganizowała V Edycję Ogólnopolskiej Konferencji z cyklu „Model Funkcjonowania Studiów Doktoranckich”.

Sesja doktorantów WPiP

XII sesja naukowa doktorantów Wydziału Pedagogiki i Psychologii odbyła się 27 czerwca.

Medale naszych studentów na lekkoatletycznych MP

Marika Popowicz i Dariusz Kuć zdobyli po dwa medale na lekkoatletycznych mistrzostwach Polski, które w miniony weekend odbywały się w Bielsku-Białej. Ze swojego startu  z powodu kontuzji zrezygnował Paweł Wojciechowski.

Triumf studenta UKW w Motocrossie

2 czerwca w Zielonej Górze odbyła się druga runda Mistrzostw Polski we Freestyle Motocrossie Skillz Up. Wśród zawodników nie zabrakło ubiegłorocznego zdobywcy Pucharu Polski Artura Puzio, studenta I roku wychowania fizycznego na UKW.

Kultura i prawo, przy wsparciu UKW, rządziły w Ostromecku

Relacje łączące z pozoru cztery różne dziedziny – kulturę, media, prawo i biznes, były tematem konferencji zorganizowanej w Ostromecku. Jej uczestnicy zgodnie stwierdzili, że sfery te przenikają się, ale prawne aspekty nakładają zbyt duże ograniczenia na rozwój pozostałych.

Akademickie Centrum Pomocy Logopedycznej

Fundacja Akademickie Centrum Pomocy Logopedycznej przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy powstała z myślą o dzieciach z trudnościami w mówieniu.

Koszykarki UKW wicemistrzyniami

Koszykarki UKW zostały wicemistrzyniami w Akademickich Mistrzostwach woj. Kujawsko-Pomorskiego w koszykówce kobiet