Krok w przyszłość - stypendia dla doktorantów

Rozpoczyna się IV edycja projektu „Krok w przyszłość - stypendia dla doktorantów". Wnioski można składać od 26 września do 7 października 2011.

Ostatni miesiąc zapisów do SFI!

Dobiega końca I Etap rekrutacji do SFI. Zainteresowani uczestnictwem w II Edycji Pierwszego w Polsce Studenckiego Funduszu Inwestycji mają czas na wysłanie swojej aplikacji on-line już tylko do końca stycznia. Kolejnym etapem rekrutacji będzie Ogólnopolski Test Wiedzy SFI.

Zostań dawcą - akcja świadomego dawstwa narządów

Jak zostać dawcą narządów? Jak oddać szpik kostny lub krew? Jakie są przeciwwskazania do bycia dawcą? Nie znasz odpowiedzi na powyższe pytania? Chciałbyś/abyś dowiedzieć się więcej? Na te i inne pytanie znajdziesz odpowiedź w serwisie Dawca.pl.

Konkurs: Chopin znany i mniej znany - finał

23 marca odbył się finał Konkursu "Chopin znany i mniej znany" w Instytucie Edukacji Muzycznej UKW w Bydgoszczy. W konkursie wzięło udział 14 osób.

Napisz etiudę i rozwiń swój warsztat filmowy

Wyślij do 12 października pomysł na filmową dokumentalną opowieść o Bydgoszczy i rozwiń swój pomysł podczas warsztatów filmowych. Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego do udziału w projekcie Świat od Świtu do Zmierzchu. 10 najlepszych pomysłów na etiudy zostanie rozwiniętych podczas warsztatów.

Uniwersytet otworzył drzwi

Ponad tysiąc uczniów z bydgoskich i kujawsko-pomorskich szkół wzięło udział w Drzwiach Otwartych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.  W czwartek, 10 stycznia uczestniczyli w warsztatach, pokazach, debatach, a także mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej Uczelni.

L. Pietraszak odsłonił swój autograf

Znany aktor Leonard Pietraszak odsłonił swój autograf na ul. Długiej.

Jazzowa majówka