Projekt Evoltree pozytywnie oceniony

Zakończyła się realizacja projektu badawczego Evoltree, w którym nasza uczelnia pełniła rolę kontaktora. Projekt zakończył się w 2010 roku, a teraz został pozytywnie oceniony przez Komisję Europejską.

Stanowisko Senatu UKW w sprawie książki J. Banaszaka

Stanowisko Senatu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w sprawie treści książki pt. „Wybrałem Bydgoszcz. Dzienniki z lat 1989-2009" autorstwa prof. dra hab. Józefa Banaszaka podjęte na posiedzeniu w dniu 28 czerwca 2011 r.

Stanowisko IBE w sprawie książki Józefa Banaszaka

Stanowisko Rady Instytutu Biologii Eksperymentalnej z dnia 14.06.2011 w sprawie książki Józefa Banaszaka "Wybrałem Bydgoszcz. Dzienniki 1989-2009".

Nasz student laureatem Stypendium z wyboru!

Jacek Owczarz - student kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy został laureatem Stypendium z Wyboru.

Zapraszamy na wystawę: Grafika i ekslibris w Bibliotece Głównej UKW

23 marca w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy otwarto wystawę: Grafika i ekslibris  Łukasza Płotkowskiego. Było to kolejne spotkanie z cyklu: "W biblitece o sztuce".

Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2011 r.

Akademia Służby Publicznej - rekrutacja trwa

Akademia Służby Publicznej - „Przez służbę publiczną do społeczeństwa obywatelskiego”
to inicjatywa akademicka, mająca na celu rozpropagowanie idei służby publicznej i społeczeństwa obywatelskiego oraz wartości z nimi związanych pośród ludzi, którzy poprzez swoje praktyczne zaangażowanie przyczyniają się do rozwoju państwa i społeczeństwa polskiego.

Przedłużona przerwa świąteczna

Zajęcia dydaktyczne, planowane na 3,4,5 i 7 stycznia 2011 r., ze względu na przedłużoną przerwę świąteczną, zrealizowane zostaną do końca semestru zimowego. Określenie terminu i form odpracowania ww. zajęć pozostaje w gestii władz poszczególnych wydziałów oraz przedstawicieli Samorządu Studenckiego UKW pod nadzorem Prorektora ds. dydaktycznych.

Na UKW rusza Klub CashFlow

Gra Cashflow zdobywa coraz więcej fanów i udowadnia, że jest dobrym przygotowaniem do prowadzenia własnej firmy. Na UKW od marca rusza Klub CashFlow.

Photo Day na UKW

Prawie 60 osób przyszło na Photo Day na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.