Jacek Kurski: Polska nie wykorzystuje swojej szansy

Poseł do Parlamentu Europejskiego, Jacek Kurski spotkał się w czwartek ze studentami i gośćmi naszej uczelni. Dyskusja w głównej mierze dotyczyły problemów Unii Europejskiej, ale i polskiej sceny politycznej.

Remis piłkarzy ręcznych

Konkurs fotograficzny dla studentów

Zapraszamy uczniów i studentów do 3. edycji konkursu fotograficznego „Moja magiczna Bydgoszcz”. Tym razem temat konkursu zamyka się w haśle: „Bydgoszcz niejedno ma imię”. Celem konkursu jest promocja Bydgoszczy.

Wioślarze UKW z brązem po AMP

W dniach 21-22 maja na torze regatowym Malta w Poznaniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Wioślarstwie. Nasi studenci po zaciętej rywalizacji zajęli 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Dziecko w Polsce w XX wieku – portrety i narracje - zgłoszenia

Zakład Teorii Wychowania i Deontologii Nauczycielskiej mają zaszczyt zaprosić na konferencję naukową organizowaną w Bydgoszczy w dniach 26-27 września 2011 roku.

OFFerty 2010 już za nami

21 października 2010 w hali Łuczniczka odbyła się piąta edycja Targów Pracy i Promocji Pracodawców OFFerty 2010. Motto tegorocznej edycji OFFert to "Stres - lepiej oswoić niż się go bać".

Debiut naukowy 2010

Instytut Studiów Społecznych PWSZ w Raciborzu oraz Instytut Politologii Uniwersytetu Opolskiego zapraszają do udziału w projekcie kończącym się seminarium naukowym „Debiut naukowy 2010”.

Konkurs w ramach funduszy europejskich, działanie 4.1 POKL

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które jest Instytucją Pośredniczącą dla Priorytetu IV Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, ogłosiło trzy konkursy zamknięte na dofinansowanie projektów w ramach Działania 4.1, Poddziałania 4.1.1 Priorytetu IV PO KL Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczeln

Wymyśl nazwę i wygraj kalendarze

Zgłoś chwytliwą nazwę na portal promujący kulturę Województwa Kujawsko-Pomorskiego i wygraj nagrodę.

Nasi fizycy na Pikniku Naukowym

Nasi fizycy z Instytutu Fizyki będą prezentować swoje osiągnięcia i eksperymenty naukowe w ramach 16. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik 12 maja Warszawie.