AZS UKW wygrywa z liderem

Bydgoscy szczypiorniści pokonali w sobotę AZS UWM Olsztyn, zapewniając sobie tym samym grę w fazie play-off. Dla przyjezdnego zespołu była to pierwsza przegrana w tym sezonie.

Nowe konkursy w ramach POKL

Departament Wdrożeń i Innowacji jako Instytucja Pośrednicząca dla Priorytetu IV Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 informuje, że w dniu 24 listopada 2010 r. został ogłoszony konkurs zamknięty nr 1/POKL/4.2/2010 na dofinansowanie projektów w ramach Działania 4.2 Priorytet IV PO KL Podniesienie świadomości pracowników B+R w zakresie wagi badań naukowych i prac rozwojowych dla gospodarki oraz w zakresie znaczenia ochrony własności przemysłowej i intelektualnej dla transferu technologii. Nabór wniosków będzie trwał do dnia 30 grudnia 2010 r. Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów wynosi 30 000 000 PLN.

Studenci geografii na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie

W dniu 13 marca 2010 roku grupa 106 pracowników i studentów Instytutu Geografii UKW uczestniczyła pod kierunkiem dr Rafała Gotowskiego w Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie (ITB 2010).

Konferencja: Internet w kulturze

Już w najbliższą środę (7 maja) odbędzie się VI Międzynarodowa Konferencja dotycząca etyki w mediach. Tematem przewodnim będzie Internet w kulturze, kultura w Internecie. Zainteresowanych zapraszamy o przybycie do Opery Nova w Bydgoszczy.

Uniwersytecki Dzień Profilaktyki HIV / AIDS

3 grudnia 2013 r. na UKW odbył się Uniwersytecki Dzień Profilaktyki HIV / AIDS, zorganizowany przez Koło Naukowe Socjologii Wychowania i Resocjalizacji UKW.

AZS UKW przegrywa w walce o I ligę

I liga, przynajmniej na razie, nie dla AZS-u UKW. Bydgoscy szczypiorniści w sobotnim rewanżu przed własną publicznością ulegli Spójni Gdynia 21:32 i o awans do wyższej klasy rozgrywek będą musieli walczyć w barażach.

Wiosna w botaniku

Marszałek Całbecki zwiedzał Laboratorium Mikotoksyn

10 stycznia 2012 r. Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki gościł na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego.