Osada wioślarska osób niepełnosprawnych

Doskonała forma rehabilitacji dysfunkcji ruchowej! Zapraszamy do wioseł!!! RTW LOTTO/Bydgostia tworzy osadę wioślarską osób niepełnosprawnych – czwórkę ze sternikiem.

Kontrola w Biurze ds. Obronnych

Zespół kontrolny Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, powołany postanowieniem Pani Minister Nr 23/KSzW/2010 z dnia 21.06.2010 r. przeprowadził w dniach 22-23 lipca 2010 r., w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego kontrolę problemową realizacji nałożonych na Uczelnię zadań obronnych.

Wizyta studyjna dyplomatów

Młodzi dyplomaci odwiedzili Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. 2 marca 2012 roku uczestniczący w doskonaleniu, prowadzonym przez Centrum Rozwoju Zawodowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP dyplomaci przybyli do Bydgoszczy z wizytą studyjną.

Nagrody Marszałka dla UKW

Wakacyjne Staże Studenckie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego po raz czwarty organizuje Wakacyjne Staże Studenckie (WSS). Partnerem projektu jest Akademia Obrony Narodowej. Staże odbywać się będą w lipcu, sierpniu i wrześniu 2011 roku.

Olimpiada wiedzy o Polsce i świecie współczesnym

W dniu 15 stycznia 2011 r. w Instytucie Nauk Politycznych UKW został przeprowadzony Etap Okręgowy Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. W zawodach udział wzięło 69 uczniów z 25 szkół z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy pomyślnie przeszli Etap Szkolny Olimpiady. Eliminacje zostały przeprowadzone w dwóch etapach. Najlepsi uczniowie w etapie pisemnym (test) zostali zakwalifikowani do etapu ustnego. 14 osób odbyło rozmowę z komisją egzaminacyjną na podstawie wylosowanych pytań problemowych. Zgodnie z limitem, wyznaczonym przez Komitet Główny Olimpiady, do Etapu Centralnego awansowało 7 następujących uczniów:

Puchar Polskiej Ligi Rugby na Wózkach w Łuczniczce

Już w najbliższy weekend w Bydgoszczy Puchar Polskiej Ligi Rugby na Wózkach - finałowy turniej najbardziej popularnej na świecie zespołowej gry sportowej dla osób niepełnosprawnych ruchowo, poruszających się na wózkach inwalidzkich.

"Rynek pracy otwarty dla wszystkich” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - konkurs zamknięty

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu ogłasza konkurs zamknięty  nr 1/VI/IN/2010 na składanie wniosków o dofinansowanie projektów innowacyjnych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu VI, "Rynek pracy otwarty dla wszystkich” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Prof. Zygmunt Babiński - laureatem Nagrody Przyjaznego Brzegu 2009

Profesor Zygmunt Babiński z Instytutu Geografii UKW został laureatem Nagrody Przyjaznego Brzegu za rok 2009. Organizatorami konkursu są PTTK w Warszawie i Polski Związek Żeglarski.

Dar dla Bibliteki Instytutu Psychologii

Biblioteka Instytut Psychologii przy Staffa 1 otrzymała dar od Fundacji dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w postaci nowoczesnego Notebooka marki Compaq.

Konkurs Pokaż się!

Jeśli jesteś kreatywny i projektowanie plakatów jest twoja pasją, koniecznie weź udział w konkursie organizowanym w ramach projektu twójoutdoor.pl przez wiodące na polskim rynku firmy outdoorowe.