Szczęśliwe zwycięstwo szczypiornistów AZS-u

Zespół AZS-u UKW Bydgoszcz odniósł kolejne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi, pokonując tym razem LKS Kęsowo 27:26. Obie drużyny zagrały bardzo nierówno, ale to bydgoszczanie wrócili do domu z tarczą.

Natura 2000. Poczuj to!

Nauka dla Gospodarki - wypowiedz się, zgłoś swój pomysł

Uniwersytet Rzeszowski w ramach realizowanego projektu „Internetowa Promocja Nauki” serdecznie zaprasza do zgłaszania artykułów naukowych mających związek z gospodarką kraju, które zostaną opublikowane w zeszytach naukowych.

Powołano Pełnomocnika Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych

Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy powołał dra Bassama Aouila, prof. nadzw. na funkcję Pełnomocnika Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych. Pełnomocnik będzie sprawował swoją funkcję w okresie 4. stycznia 2010 do 31. sierpnia 2012.

Stypendia MNiSW dla studentów UKW

Pięcioro studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego otrzymało stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższegona rok akademicki 2012/13 za wybitne osiągnięcia.

I liga nie dla AZS-u

Szczypiorniści AZS-u UKW nie zdołali wywalczyć awansu do I ligi. W rewanżu w Łodzi ulegli zespołowi AZS-u UŁ PŁ 31:40 i tym meczem zakończyli obecny sezon.

AZS UKW Bydgoszcz wygrał ostatni mecz

AZS UKW Bydgoszcz w ostatnim meczu rundy zasadniczej wysoko wygrał z AZS UMK Toruń, a w półfinale play-off zagra z Gwardią Koszalin.

Studenci UKW zdominowali sport wojskowy

Studenci naszej uczelni, Paweł Wojciechowski i Piotr Siemionowski zostali wyróżnieni za działalność sportową w Siłach Zbrojnych RP. Uroczyste podsumowanie odbyło się w środę w Warszawie.

Nowy statut UKW

Na naszej stronie znajduje się już nowy statut Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, który obowiązuje od 1 lutego br. Znajdują się w nim przywileje i obowiązki całej społeczności akademickiej. Zachęcamy do zapoznania się z nim.

Spotkania z innymi

Niedawno ukazała się nowa publikacja Przemysława Grzybowskiego: Spotkania z innymi, to książeczka dla dzieci z czytankami do edukacji międzykulturowej.

Konkurs na projekty innowacyjne

Ogłaszamy konkurs zamknięty nr 1/POKL/9/D.1.2/2011 dotyczący dofinansowania realizacji projektów innowacyjnych testujących z możliwością realizacji komponentu ponadnarodowego. Temat konkursu: „Działania służące zwiększeniu zainteresowania uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych kontynuacją kształcenia na kierunkach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy”.