Staż europejski - zgłoś się już dziś

Janusz Zemke  Poseł do Parlamentu Europejskiego ogłasza nabór kandydatów na staże w biurach eurodeputowanego w województwie kujawsko-pomorskim.
Staż odbywać się będzie w jednym z krajowych biur posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Zemke.

Wystawa: Siekiera, motyka…życie i twórczość Anny Jachniny

Wystawa będzie prezentowana w holu (I piętro) w budynku głównym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy do 16 grudnia 2010 r.
Wystawa to współczesna prezentacja życia i dorobku twórczego Anny Jachniny. Autorki wielu tekstów propagandowych pisanych w czasie II Wojny Światowej m.in. „ Siekiera, motyka, bimber, korek”, propagatorki kultury ludowej regionu Kujaw, Kaszub, Pałuk oraz dziennikarki Polskiego Radia.

Lepszy start absolwentów kierunków technicznych, matematycznych i przyrodniczych

Nasz Uniwersytet realizuje projekt "Lepszy start absolwentów kierunków technicznych,  matematycznych i przyrodniczych", od 1 marca 2010 do 31 sierpnia 2015 roku. W jego ramach zaplanowano szereg działań wspierających absolwentów tych kierunków.

Najlepsza praca doktorska dr inż. Małgorzaty Mazur z Katedry Botaniki UKW

Ogłoszone zostały wyniki dwunastej edycji (2009) konkursu na najlepszą pracę doktorską i magisterską przygotowaną z zastosowaniem programów STATISTICA i STATISTICA Data Miner, organizowanego przez StatSoft Polska pod patronatem Polskiego Towarzystwa Statystycznego.

Tak było na StartUp Mixer

W czasie StartUp Mixera w AIP przy UKW w Bydgoszczy 22 marca 2012 r. w charakterze eksperta wystąpił Piotr Zapała - Dyrektor Agencji Magnet Finance Group. Swoje firmy zaprezentowali natomiast Sebastian Łaźniak - MediSeb oraz Alicja Bania BAZA-POSTĘP (od kwietnia wspólnie z Anną Zientak).

Konkursy Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej zaprezentowała swój program na 2012 rok, proponuje kilkanaście  programów o charakterze konkursów, skierowanych do naukowców wszystkich dziedzin, będących na różnych etapach kariery badawczej.

Wystawa w Bibliotece

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości przy UKW zaprasza!

Od 4 października 2010 na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego funkcjonuje Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości!

ISOB: Wakacyjne anglojęzyczne przedszkole

Zapraszamy do przedszkola International School of Bydgoszcz dzieci w wieku 4 do 6 lat. Wszystkie zajęcia prowadzone są w języku angielskim. Wśród atrakcji, gry zespołowe, zajęcia artystyczne i muzyczne, wyjścia plenerowe do parku i zwiedzanie okolicy.
Więcej szczegółów pod numerem telefonu 52 341-14-24 lub na stronie www.isob.edu.pl.

Moduł nauczycielski

Od roku akademickiego 2013/2014 na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego na kilku kierunkach I stopnia uruchomiono moduł nauczycielski, osoby zainteresowane prosimy o rejestrowanie się.

Karolina Pancek nagrodzona w konkursie na Sportową Gwiazdę

Studentka wychowania fizycznego UKW, Karolina Pancek zajęła drugie miejsce w konkursie na Sportową Gwiazdę 2012 roku. Karolina jest czołową zawodniczką zespołu KKP Max-Sprint Bydgoszcz, który z powodzeniem rywalizuje w ekstraklasie kobiet.