Bydgoski Festiwal Nauki

BFN 2019: Piknik Naukowo-Rodzinny, zakończenie Festiwalu

27 maja 2019
czytaj całość

10. Bydgoski Festiwal Nauki 26 maja 2019 r. zakończył wielki Piknik Naukowo-Rodzinny na Wyspie Młyńskiej, podczas którego organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Na scenie można było obejrzeć pokaz zumby, fitness na trampolinach, eksperymenty profesora Ciekawskiego, pokazy tańca, występy muzyczne i wiele innych. Wręczono także nagrody w konkursie plastycznym: Prześlij kartkę Bakcylowi.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

BFN 2019: trzeci dzień Festiwalu na UKW

25 maja 2019
czytaj całość

24 maja 2019 r. trzeciego dnia Festiwalu było tłoczno i gwarno na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Tego dnia na uczestników BFN czekała np.: wyprawa w kosmos, mitologia słowaniańska dla początkujących, iluzje i łamigłowki czyli oszukaj swój mózg, matematyczne wyszywanie, rejs statkiem czy gimnastyka dla języka.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

BFN 2019: drugi dzień Festiwalu na UKW

24 maja 2019
czytaj całość

23 maja 2019 r. to drugi dzień Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Po mocnym początku i oficjalnej inauguracji nie mogło zabraknąć kolejnych atrakcji. Można było m.in.: wziąć udział w kursie DJ-skim, odkryć tajemnice szczęśliwego życia seniora, przenieść się do świata zagadkowych zabawek, poznać polskie drzewa czy zdobyć czarny pas z asertywności.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

BFN 2019: uroczysta inauguracja

23 maja 2019
czytaj całość

10. jubileuszowy Bydgoski Festiwal Nauki rozpoczął sie na dobre. 22 maja Festiwal został uroczyście zainugurowany. Gość specjalny - Łukasz Jakóbiak motywował do działania, w części artystycznej wystąpiła Magda Steczkowska z recitalem SeriaLOVE.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

BFN 2019: pierwszy dzień Festiwalu na UKW

22 maja 2019
czytaj całość

22 maja 2019 r. rozpoczął się 10. jubileuszowy Bydgoski Festiwal Nauki. W programie znalazło się mnóstwo ciekawych zajęć dla małych i dużych. Były zajęcia taneczne i ruchowe, warsztaty logopedyczne, można było poznać tajemnice Bydgoszczy, nauczyć się kaligrafii czy białoruskiego, zostać botanicznym detektywem lub wejść do pokoju zagadek…i wiele wiele innych.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

BFN 2019: konferencja prasowa

09 maja 2019
czytaj całość

W dniach 22-26 maja 2019 r. 10. Jubileuszowy Festiwal. Organizatorzy zapewniają mnóstwo wykładów warsztatów, pokazów, eksperymentów, dyskusji, wystaw i koncertów. Ostatnie przygotowania są w toku. 8 maja 2019 r. uczelnie organizujące BFN spotkały się na konferencji prasowej, żeby opowiedzieć o najważniejszych wydarzeniach Festiwalu.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

BFN 2018: piknik naukowo-rodzinny

28 maja 2018
czytaj całość

Piknik Naukowo-Rodzinny 27 maja 2018 r. na Wyspie Młyńskiej był zwieńczeniem 9. edycji Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Można było odwiedzić stoiska organizatorów i partnerów czy uczestniczyć w zajęciach, warsztatach, grach i pokazach.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

BFN 2018: drugi Dzień Festiwalu

25 maja 2018
czytaj całość

Podczas drugiego dnia Bydgoskiego Festiwalu Nauki na UKW zainugurowano Dni Serbskie, było mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych. Można było się przekonać o pięknie majowego Ogrodu, dowiedzieć się Co w brzuchu burczy? czy dowiedzieć się kilku ciekawostek o Józefie Piłsudskim czy Marianie Rejewskim, posłuchać studentów edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

BFN 2018: pierwszy dzień Festiwalu i inauguracja

24 maja 2018
czytaj całość

23 maja 2018 r. już po raz dziewiąty rozpoczął się Bydgoski Festiwal Nauki, gdzie można złapać bakcyla nauki. Łącznie Festiwal oferuje ponad tysiąc wydarzeń.

W godzinach popołudniowych odbyła się gala inuguracyjna, którą uświetnił wykład: Chemia miłości dr hab. Karola Kacprzaka, prof. nadzw. UAM oraz występ zespołu Future Folk.

fot. A. Obiała

czytaj całość…