Goście UKW

Adam Bodnar - Rzecznik Praw Obywatelskich

17 kwietnia 2019
czytaj całość

16 kwietnia 2019 r. Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar gościł na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Podczas spotkania skupił się przede wszystkim na problematyce seniorów i ich praw.
Adam Piotr Bodnar jest prawnikiem i nauczycielem akademickim,aktywnie działa na rzecz praw człowieka, w latach 2010-2015 był wiceprezesem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, od 2015 pełni funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Karolina Orton - Wicekonsul USA

07 listopada 2018
czytaj całość

6 listopada 2018 r. zostało zorganizowane spotkanie wicekonsula Stanów Zjednoczonych Karoliny Orton ze społecznością akademicką naszej Uczelni. Celem wizyty była promocja studenckiej wymiany kulturowej. Podczas wizyty odbyła się prelekcja konsula dotycząca możliwości wyjazdów wakacyjnych oraz studiowania w USA.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

dr Jeremy Wallace - Chargé d’Affaires w Ambasadzie Kanady w Warszawie

12 czerwca 2018
czytaj całość

6 czerwca 2018 r. gościem naszego Uniwersytetu był dr Jeremy Wallace, Chargé d’Affaires w Ambasadzie Kanady w Warszawie. Dr J. Wallace odwiedził Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego. Chargé d’Affaires wygłosił następnie dla studentów UKW wykład na temat priorytetów kanadyjskiej polityki zagranicznej: Canadian foreign policy priorities.

fot. A. Obiała i K. Mrotek

czytaj całość…

Piotr Wolski - Attaché Prasowy Biura Parlamentu Europejskiego

11 czerwca 2018
czytaj całość

8 czerwca 2018 r. studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UKW spotkali się z Attaché Prasowym Biura Parlamentu Europejskiego - Piotrem Wolskim. Uczestnicy mieli okazję porozmawiać o fake newsach, dowiedzieć się jak wygląda przygotowanie serwisów prasowych oraz z jakich dziennikarskich źródeł warto korzystać, szukając informacji o Parlamencie Europejskim.

fot. K. Mrotek

czytaj całość…

prof. Stephen Hicks

24 maja 2018
czytaj całość

Prof. Stephen Hicks, uznany kanadyjsko-amerykański filozof i naukowiec z Uniwersytetu Rockford, w maju 2018 r. gościł w murach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

czytaj całość…

Ashat Salimovich Imangaliev - Rektor Uniwersytetu z Kazachstanu

25 kwietnia 2018
czytaj całość

W dniach 23-26 kwietnia 2018 r. gościliśmy na UKW Rektora Zachodniokazachstańskiego Uniwersytetu Państwowego imienia Utemisowa w Uralsku prof. Ashata Salimovich Imangalieva.
Bliska współpraca między rozpoczęła się już w roku 2012, wraz z podpisaniem oficjalnej umowy o współpracy akademickiej. Od tamtej pory na naszej uczelni, gościliśmy już ponad 30 studentów i pracowników akademickich z uczelni w Uralsku, którzy w ramach mobilności akademickiej studiowali lub przebywali na stażach naukowych. Od ubiegłego roku oba Uniwersytety realizują wspólnie program Erasmus Plus - Mobilność z Krajami Partnerskimi.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Patrick Turner - zastępca Sekretarza NATO na UKW

11 kwietnia 2018
czytaj całość

10 kwietnia 2018 r. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego gościliśmy Patricka Turnera - Zastępcę Sekretarza Generalnego NATO do spraw operacji. W Instytucie Nauk Politycznych UKW wygłosił on wykład poświęcony bieżącej działalności Paktu Północnoatlantyckiego, po którym odbyła się dyskusja z udziałem studentów.
Spotkanie poprowadziła dr Kamila Sierzputowska, którą organizacyjnie wspierało Koło Naukowe Studentów Bezpieczeństwa Narodowego.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

prof. dr hab. Aleksy Awdiejew i prof. dr hab. Grażyna Habrajska

05 lutego 2018
czytaj całość

10 stycznia 2018 roku w Bibliotece Głównej UKW przy ul. Karola Szymanowskiego 3 w Bydgoszczy, odbyły się gościnne wykłady otwarte z udziałem wybitnych językoznawców: prof. dra hab. Aleksego Awdiejewa i prof. dr hab. Grażyny Habrajskiej. W spotkaniu uczestniczył  JM Rektor UKW, prof. dr hab. Jacek Woźny, który w imieniu całej Społeczności Akademickiej powitał zaproszonych gości. Moderatorem prelekcji, a zarazem ich inicjatorką, była prof. dr hab. Elżbieta Laskowska. 

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Wizyta ministra Jarosława Gowina na UKW

25 stycznia 2018
czytaj całość

W środę, 24 stycznia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy gościł Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. Minister spotkał się z przedstawicielami władz rektorskich uczelni wyższych w Bydgoszczy oraz ze środowiskiem akademickim naszego miasta.

fot. A. Obiała

czytaj całość…