Studenci

Szkolenie "Wykwalifikowani, aktywni, komunikatywni - absolwenci UKW."

18 października 2018
czytaj całość

W dniach 9-12 października odbywały się spotkania studentów realizujących interdyscyplinarne zadania projektowe na potrzeby rynku pracy w ramach projektu Wykwalifikowani, aktywni, komunikatywni - absolwenci UKW. Spotkania miały charakter wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. Wzięli w nich udział przedstawiciele pracodawców z wielu branż, którzy komentowali przygotowane przez studentów rozwiązania. 
Projekt realizują studentki i studenci pod opieką nauczycieli akademickich z Instytutu Pedagogiki oraz Instytutu Mechaniki i Informatyki Stosowanej (realizacja od marca 2016 do stycznia 2019 r.). fot Andrzej Obiała

czytaj całość…

Welcome week dla studentów programu Erasmus+

02 października 2018
czytaj całość

W dniach 1-5 października 2018 roku Uniwersytet Kazimierza Wielkiego przygotował tydzień orientacyjny tzw. welcome week dla zagranicznych studentów programu Erasmus+. W tym semestrze na Uniwersytecie gościmy stypendystów z Turcji, Hiszpanii, Włoch, Rumunii, Bułgarii, Portugalii, Węgier, Białorusi oraz Kazachstanu. Podczas pierwszego tygodnia pobytu studenci uczestniczą w spotkaniach i imprezach organizowanych przez Biuro Współpracy Międzynarodowej UKW z udziałem Erasmus Student Network Bydgoszcz.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Spotkanie dla studentów z zagranicy

01 października 2018
czytaj całość

1 października 2018 r. powitaliśmy studentów zagranicznych rozpoczynających studia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W tym roku na pełnym cyklu studiów naukę rozpoczęli żacy z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Turcji, USA i Iraku.
Serdecznie witamy!

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Wampiriada na UKW

11 kwietnia 2018
czytaj całość

10 kwietnia 2018 r. na UKW została zorganizowana kolejna edycja Wampiriady. Celem akcji było zebranie jak największej ilości krwi oraz promowanie zdrowego trybu życia.  W Wampiriadzie udział wzięło 61 osób, udało się zebrać 27,45l krwi! Wszystkim, którzy wzięli udział bardzo dziękujemy i do zobaczenia w przyszłej edycji!
Tak jak przy każdej edycji współorganizatorem akcji był Samorząd Studencki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Powitanie studentów obcokrajowców na UKW

02 października 2017
czytaj całość

44 obcokrajowców, którzy rozpoczęli studia w języku polskim, zostało w piątek, 29 września 2017 r. powitanych przez dr hab. inż. Marka Macko, prof. UKW, Prorektora ds. Rozwoju i Współpracy.

fot. Andrzej Obiała

czytaj całość…

Andrzejki ze studentami Erasmus+

01 grudnia 2016
czytaj całość

30 listopada studenci zagraniczni studiujący na UKW w ramach programu Erasmus+ wspólnie z polskimi żakami i pracownikami Biura Współpracy Międzynarodowej obchodzili andrzejki. Jak każe zwyczaj, młode panny i kawalerowie wróżyli z wosku, obierek z jabłek oraz butów. Andrzejkowe zabawy przygotowali studenci filologii polskiej pod opieką dr hab. Agnieszki Rypel, prof. nadzw., dyrektor Studium Nauczania Języka Polskiego dla Obcokrajowców UKW.

czytaj całość…

Powitanie zagranicznych studentów

06 października 2016
czytaj całość

3 października 2016 r. powitaliśmy na UKW studentów z zagranicy, którzy podejmą studia w języku polskim. Zebranych przywitał dr hab. Benedykt Odya, prof. nadzw., Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia. Życzył studentom przede wszystkim szybkiej adaptacji w nowym środowisku i powodzenia podczas pierwszych egzaminów. Informacje praktyczne nt. studiów na UKW przekazała Agnieszka Bielińska z Biura Współpracy  Międzynarodowej. Studenci poznali również Anastasiię Tereshchenko, przewodniczącą Bractwa Tryzub, zrzeszającego studentów zagranicznych na UKW. Bractwo przygotowało dla świeżo upieczonych żaków wiele atrakcji, m.in. otrzęsiny. W tym roku na UKW na studia w języku polskim przyjęliśmy głównie z Ukrainy, a także z Białorusi, Rosji, Litwy, Turcji i Mołdawii. fot. Andrzej Obiała

czytaj całość…

Zajęcia muzyczne dla dzieci

21 stycznia 2016
czytaj całość

Studenci edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej przeprowadzili zajęcia dla dzieci z MDK-u. Była to jedna z propozycji uatrakcyjnienia feriiii zimowych. Dzieci były zachwycone prezentacją!

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Spotkanie wigilijne studentów z zagranicy

22 grudnia 2015
czytaj całość

Jak co roku św. Mikołaj nie zapomniał o żakach z zagranicy. Na zaproszenie prof. dr hab. Sławomira Kaczmarka, Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą UKW, w stołówce studenckiej „U Niny” przy wspólnym wigilijnym stole spotkali się studenci Erasmusa, żacy z Kazachstanu, instytutowi koordynatorzy programu Erasmus+, pracownicy Biura Współpracy Międzynarodowej oraz członkowie organizacji studenckiej ESN. Studenci filologii polskiej, pod opieką dr hab. Agnieszki Rypel, prof. UKW, przygotowali prezentację nt. bożenarodzeniowych zwyczajów. Prof. dr hab. Sławomir Kaczmarek oraz dr Katarzyna Chmielewska, uczelniany koordynator programu Erasmus+, życzyli studentom wielu sukcesów w 2016 roku oraz samych miłych wspomnień z pobytu w Bydgoszczy.  

fot. A. Obiała                                                                         

czytaj całość…

Studenci uczcili urodziny Jeremiego Przybory koncertem

14 grudnia 2015
czytaj całość

Studenci i absolwenci Wydziału Edukacji Muzycznej UKW uczcili 100 urodziny Jeremiego Przybory koncertem. 12 grudnia 2015 r. w MCK-u zorganizowany został niezwykły koncert - W słowach ślad.

Podczas tego wydarzenia usłyszeliśmy w ich interpretacji znane i kochane przez publiczność piosenki z Kabaretu Starszych Panów.

fot. A. Obiała

czytaj całość…