Studenci

Wampiriada na UKW

11 kwietnia 2018
czytaj całość

10 kwietnia 2018 r. na UKW została zorganizowana kolejna edycja Wampiriady. Celem akcji było zebranie jak największej ilości krwi oraz promowanie zdrowego trybu życia.  W Wampiriadzie udział wzięło 61 osób, udało się zebrać 27,45l krwi! Wszystkim, którzy wzięli udział bardzo dziękujemy i do zobaczenia w przyszłej edycji!
Tak jak przy każdej edycji współorganizatorem akcji był Samorząd Studencki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Andrzejki ze studentami Erasmus+

01 grudnia 2016
czytaj całość

30 listopada studenci zagraniczni studiujący na UKW w ramach programu Erasmus+ wspólnie z polskimi żakami i pracownikami Biura Współpracy Międzynarodowej obchodzili andrzejki. Jak każe zwyczaj, młode panny i kawalerowie wróżyli z wosku, obierek z jabłek oraz butów. Andrzejkowe zabawy przygotowali studenci filologii polskiej pod opieką dr hab. Agnieszki Rypel, prof. nadzw., dyrektor Studium Nauczania Języka Polskiego dla Obcokrajowców UKW.

czytaj całość…

Powitanie zagranicznych studentów

06 października 2016
czytaj całość

3 października 2016 r. powitaliśmy na UKW studentów z zagranicy, którzy podejmą studia w języku polskim. Zebranych przywitał dr hab. Benedykt Odya, prof. nadzw., Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia. Życzył studentom przede wszystkim szybkiej adaptacji w nowym środowisku i powodzenia podczas pierwszych egzaminów. Informacje praktyczne nt. studiów na UKW przekazała Agnieszka Bielińska z Biura Współpracy  Międzynarodowej. Studenci poznali również Anastasiię Tereshchenko, przewodniczącą Bractwa Tryzub, zrzeszającego studentów zagranicznych na UKW. Bractwo przygotowało dla świeżo upieczonych żaków wiele atrakcji, m.in. otrzęsiny. W tym roku na UKW na studia w języku polskim przyjęliśmy głównie z Ukrainy, a także z Białorusi, Rosji, Litwy, Turcji i Mołdawii. fot. Andrzej Obiała

czytaj całość…

Zajęcia muzyczne dla dzieci

21 stycznia 2016
czytaj całość

Studenci edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej przeprowadzili zajęcia dla dzieci z MDK-u. Była to jedna z propozycji uatrakcyjnienia feriiii zimowych. Dzieci były zachwycone prezentacją!

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Spotkanie wigilijne studentów z zagranicy

22 grudnia 2015
czytaj całość

Jak co roku św. Mikołaj nie zapomniał o żakach z zagranicy. Na zaproszenie prof. dr hab. Sławomira Kaczmarka, Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą UKW, w stołówce studenckiej „U Niny” przy wspólnym wigilijnym stole spotkali się studenci Erasmusa, żacy z Kazachstanu, instytutowi koordynatorzy programu Erasmus+, pracownicy Biura Współpracy Międzynarodowej oraz członkowie organizacji studenckiej ESN. Studenci filologii polskiej, pod opieką dr hab. Agnieszki Rypel, prof. UKW, przygotowali prezentację nt. bożenarodzeniowych zwyczajów. Prof. dr hab. Sławomir Kaczmarek oraz dr Katarzyna Chmielewska, uczelniany koordynator programu Erasmus+, życzyli studentom wielu sukcesów w 2016 roku oraz samych miłych wspomnień z pobytu w Bydgoszczy.  

fot. A. Obiała                                                                         

czytaj całość…

Studenci uczcili urodziny Jeremiego Przybory koncertem

14 grudnia 2015
czytaj całość

Studenci i absolwenci Wydziału Edukacji Muzycznej UKW uczcili 100 urodziny Jeremiego Przybory koncertem. 12 grudnia 2015 r. w MCK-u zorganizowany został niezwykły koncert - W słowach ślad.

Podczas tego wydarzenia usłyszeliśmy w ich interpretacji znane i kochane przez publiczność piosenki z Kabaretu Starszych Panów.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Próba Chóru UKW

12 listopada 2015
czytaj całość

9 listopada 2015 r. studenci Wydziału Edukacji Muzycznej UKW mieli próbę przed koncertem związanym z obchodami Święta Niepodległości.

fot. A. Obiała

czytaj całość…