Studenci

Pożegnanie studentów programu Erasmus+

13 czerwca 2019
czytaj całość

7 czerwca 2019 r. odbyło się spotkanie pożegnalne dla studentów programu Erasmus+ oraz ich mentorów z udziałem dr hab. Marka Macko, Prorektora ds. Rozwoju i Współpracy i dr Katarzyna Chmielewskiej, Pełnomocnika Rektora ds. Studentów Zagranicznych zorganizowane przez Biuro Współpracy Międzynarodowej. Podczas pożegnalnej kolacji studenci wybrali w drodze tajnego głosowania najsympatyczniejszego studenta Programu Erasmus+ w semestrze letnim 2018/19. Mamy nadzieję, że studenci będą dobrze wspominać swój pobyt na UKW i w Bydgoszczy.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Wampiriada na UKW

09 maja 2019
czytaj całość

Samorząd Studencki UKW wraz z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów zorganizowali 8 i 9 maja 2019 r. kolejną edycję Wampiriady.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Maraton Pisania Listów Amnesty International na UKW - napisano 731 listów

11 grudnia 2018
czytaj całość

W dniach 6-9 grudnia 2018 r. Samorząd Studencki UKW zorganizował Maraton Pisania Listów Amnesty International. Na UKW zostało zapisanych 731 listów. 
Tegoroczny Maraton poświęcony był obrońcom praw człowieka, którzy na całym świecie podejmują olbrzymie ryzyko i walczą o nasze prawa. Są jednak prześladowani, torturowani, pozbawiani wolności a nawet zabijani - tylko dlatego, że stanęli w obronie innych. Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

fot. A. Obiała i Samorząd Studencki UKW

czytaj całość…

Erasmusowe Mikołajki

10 grudnia 2018
czytaj całość

6 grudnia 2018 r. studenci przebywający na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w ramach programu Erasmus + świętowali Mikołajki. Spotkanie uświetniły występy studentów edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej. W spotkaniu wzięli udział studenci Erasmusa oraz koordynatorzy. 

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Kobieta według Młynarskiego - spektakl Wydziału Edukacji Muzycznej UKW

09 listopada 2018
czytaj całość

8 listopada 2018 r. o godz. 19.00 w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbył się koncert Kobieta według Młynarskiego promujący wydaną płytę z piosenkami tego genialnego twórcy.
Spektakl muzyczny w wykonaniu studentek i absolwentek Wydziału Edukacji Muzycznej UKW jest pretekstem do przypomnienia kultowych piosenek Wojciecha Młynarskiego w niezwykle oryginalnym ujęciu. Sposób, w jaki Młynarski portretował kobiety w swoich tekstach, stał się motywem przewodnim koncertu. Wydarzeniu towarzyszyła promocja płyty nagranej podczas spektaklu premierowego 5 kwietnia 2018 roku w sali kinowo-widowiskowej MCK.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Wampiriada na UKW

25 października 2018
czytaj całość

24 października 2018 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyła się kolejna edycja Wampiriady

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Szkolenie: Wykwalifikowani, aktywni, komunikatywni - absolwenci UKW

18 października 2018
czytaj całość

W dniach 9-12 października odbywały się spotkania studentów realizujących interdyscyplinarne zadania projektowe na potrzeby rynku pracy w ramach projektu Wykwalifikowani, aktywni, komunikatywni - absolwenci UKW. Spotkania miały charakter wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. Wzięli w nich udział przedstawiciele pracodawców z wielu branż, którzy komentowali przygotowane przez studentów rozwiązania. 
Projekt realizują studentki i studenci pod opieką nauczycieli akademickich z Instytutu Pedagogiki oraz Instytutu Mechaniki i Informatyki Stosowanej (realizacja od marca 2016 do stycznia 2019 r.).

fot. Andrzej Obiała

czytaj całość…

Welcome week dla studentów programu Erasmus+

02 października 2018
czytaj całość

W dniach 1-5 października 2018 roku Uniwersytet Kazimierza Wielkiego przygotował tydzień orientacyjny tzw. welcome week dla zagranicznych studentów programu Erasmus+. W tym semestrze na Uniwersytecie gościmy stypendystów z Turcji, Hiszpanii, Włoch, Rumunii, Bułgarii, Portugalii, Węgier, Białorusi oraz Kazachstanu. Podczas pierwszego tygodnia pobytu studenci uczestniczą w spotkaniach i imprezach organizowanych przez Biuro Współpracy Międzynarodowej UKW z udziałem Erasmus Student Network Bydgoszcz.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Spotkanie dla studentów z zagranicy

01 października 2018
czytaj całość

1 października 2018 r. powitaliśmy studentów zagranicznych rozpoczynających studia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W tym roku na pełnym cyklu studiów naukę rozpoczęli żacy z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Turcji, USA i Iraku.
Serdecznie witamy!

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Wampiriada na UKW

11 kwietnia 2018
czytaj całość

10 kwietnia 2018 r. na UKW została zorganizowana kolejna edycja Wampiriady. Celem akcji było zebranie jak największej ilości krwi oraz promowanie zdrowego trybu życia.  W Wampiriadzie udział wzięło 61 osób, udało się zebrać 27,45l krwi! Wszystkim, którzy wzięli udział bardzo dziękujemy i do zobaczenia w przyszłej edycji!
Tak jak przy każdej edycji współorganizatorem akcji był Samorząd Studencki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

fot. A. Obiała

czytaj całość…