Wydarzenia

Współpraca między UKW a XII LO

13 lutego 2019
czytaj całość

12 lutego 2019 r. zostało podpisane porozumienie o współpracy między Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy a XII Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy. Strony podejmują współpracę, której celem jest promocja problematyki bezpieczeństwa w obszarze nauk społecznych i humanistycznych, ze szcególnym uwzględnieniem wymiaru wychowawczego tej problematyki.
Nadzór nad realizacją umowy ze strony UKW powierzono dr hab. Piotrowi Kostyło, prof. UKW.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Spotkanie dotyczące aktywizacji naukowej

12 lutego 2019
czytaj całość

11 lutego 2019 r. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego odbyło się spotkanie inicjatywne związane z aktywizacją naukowców z bydgoskich uczelni, w tym UKW, w kierunku udziału w rozwiązywaniu istotnych dla miasta i regionu problemów społeczno-gospodarczych. Spotkanie prowadzili koordynatorzy projektu: e-Pionier – wykorzystanie potencjału uczelni wyższych na rzecz podniesienia innowacyjności rozwiązań ICT w sektorze publicznym.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Posiedzenie Senatu

29 stycznia 2019
czytaj całość

29 stycznia 2018 r. podczas posiedzenia Senatu zostały wręczone gratulacje dla studentek, które otrzymały stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, akty powołania do Senatu dla studentów. Gratulacje odebrał również dr hab. Jakub Lipski za uzyskanie stopnia doktara habilitowanego.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Akademickie Kolędowanie 2019

21 stycznia 2019
czytaj całość

XI Festiwal Chórów Akademickich Akademickie kolędowanie odbył się 20 stycznia 2019 roku w lokalnych parafiach, a całość zakończył koncert galowy w bydgoskiej Bazylice. 

fot. A. Obiała 

czytaj całość…

Wernisaż Zapiski w Bibliotece UKW

17 stycznia 2019
czytaj całość

16 stycznia 2019 r. w Galerii Biblioteki UKW odbyło się otwarcie wystawy malarstwa i grafiki Danuty Antas-Woźniewskiej pt. Zapiski. Na wystawie w Bibliotece UKW, stanowiącej podsumowanie 30-lecia działalności artystycznej, autorka zaprezentowała prace z cyklu Zapiski. Są one próbą zatrzymywania wrażeń, przywoływania wspomnień, szukania istoty rzeczy ważnych dla autorki. Abstrakcyjne obrazy Danuty Antas-Woźniewskiej sprowadzone do czystych form koloru, faktury, linii, oddają pełniej i głębiej ślad, jaki rzeczywistość - każda przeżyta chwila, doświadczenie czy emocja - pozostawiają w głębi duszy artystki.

fot. K. Mrotek

czytaj całość…

Noc Biologów 2019 na UKW

14 stycznia 2019
czytaj całość

11 stycznia 2019 r. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy już po raz 6. włączył się do ogólnopolskiej akcji Noc Biologów. Wydział Nauk Przyrodniczych oraz Ogród Botaniczny przygotowali bogatą ofertę zajęć dla młodszych i starszych. Były warsztaty, pokazy i wykłady. Można było się dowiedzieć czy wiemy co jemy, dlaczego rośliny są zielone, o związkach chorób z genetyką, o ptakach, które można spotkać w mieście, o tajemnicach w owocach ukrytych, wpływie ocieplenia na zdrowie człowieka, można było przejść się tropem dzikich zwierząt a nawet zobaczyć mikroskopijne gwiazdy.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Bóg się rodzi - koncert kolęd w Filharmonii Pomorskiej

21 grudnia 2018
czytaj całość

19 grudnia 2018 roku w Filharmonii Pomorskiej odbył się kolejny przedświąteczny koncert kolęd. Z tej okazji w sali koncertowej ponownie przywitano rozśpiewaną brać studencką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Przez wiele lat przed chórem stawał Sylwester Matczak, teraz miejsce Profesora na podium dyrygenckim zajmują jego uznani i cenieni w sztuce chóralistyki wychowankowie i następcy, czyli prof. dr hab. Bernard Mendlik, profesor zwyczajny, dziekan UKW i dr hab. Benedykt Odya, profesor nadzwyczajny, prorektor UKW. 


fot. A. Obiała

czytaj całość…

Koncert kolęd i pastorałek

19 grudnia 2018
czytaj całość

Studenci i pracownicy naszego Uniwersytetu wysłuchali koncertu kolęd i pastorałek, który odbył się 18 grudnia br. w Collegium Copernicanum UKW.

fot. Andrzej Obiala

czytaj całość…

Rocznica stanu wojennego

14 grudnia 2018
czytaj całość

13 grudnia 2018 r. obchodziliśmy kolejną rocznicę stanu wojennego. Wprowadzono go 13 grudnia 1981 roku na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, niezgodnie z Konstytucją PRL. Został zawieszony 31 grudnia 1982 roku, a zniesiono go 22 lipca 1983 roku. W trakcie jego trwania internowano łącznie 10 131 działaczy związanych z „Solidarnością”, a życie straciło około 40 osób, w tym 9 górników z kopalni „Wujek” podczas pacyfikacji strajku. O tych wydarzeniach opowiadał studentom UKW prof. Piotr Kostyło.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Study in Bydgoszcz - spotkanie promocyjne

12 grudnia 2018
czytaj całość

W ramach kampanii promocyjnej Study in Bydgoszcz prowadzonej przez Biuro Współpracy Międzynarodowej UKW 11 grudnia 2018 r. gościliśmy na naszym Uniwersytecie kandydatów na studia z Ukrainy. Młodzież licealna wraz z towarzyszącymi im rodzicami zapoznała się z ofertą edukacyjną naszej uczelni, a także działalnością Bractwa UKW Tryzub - studenckiej organizacji zrzeszającej studentów z Ukrainy. Oprócz Biblioteki UKW, gdzie odbyło się spotkanie, goście odwiedzili również główny kampus przy ul. J. K. Chodkiewicza 30 i akademiki. 

fot. A. Obiała

czytaj całość…