Wydarzenia

Piknik charytatywny Pracownicy Pracownikom na UKW

25 czerwca 2018
czytaj całość

23 czerwca 2018 r. po raz kolejny został zorganizowany piknik charytatywny „Pracownicy pracownikom”. W tym roku zebrane fundusze zostaną przeznaczone na leczenie p. Aliny Kuczkowskiej-Krukowskiej (Instytut Kultury Fizycznej) oraz Kacpra Grzeszczaka, syna p. Dariusza Grzeszczaka (Dział Administracyjno-Gospodarczy).
Tego dnia mimo nie zawsze sprzyjającej pogody frekwencja i humory dopisały! Pracownicy UKW mogli się spotkać, pobawić i przy okazji wesprzeć szczytny cel! Było: karaoke, występy artystyczne studentów Wydziału Edukacji Muzycznej UKW, aukcja, teleturniej Jeden z dziesięciu, loteria fantowa, w której każdy los wygrywał, zabawy dla dzieci i grill.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

UKW na pikniku naukowym i w ambasadzie w Sztokholmie

19 czerwca 2018
czytaj całość

W dniach 15-17 czerwca 2018 r. przedstawiciele Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, na zaproszenie Ambasady Polskiej w Szwecji przebywali w Sztokholmie. Cele wizyty związane były z realizacją współpracy w zakresie komercjalizacji oraz uczestnictwem w polskim pikniku naukowym w Sztokholmie (16 czerwca 2018 r.) - Polish Science Picnic in Sztokholm 2018. Było to pierwsze tego typu wydarzenie organizowane w Szwecji, zainicjowane przez Ambasadę RP.

czytaj całość…

Chór Akademicki UKW podczas koncertu 100 Lat Niepodległości

18 czerwca 2018
czytaj całość

Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wystąpił w koncercie 100 lat Niepodległości w Filharmonii Pomorskiej 15 czerwca 2018 r. Zaprezentowane zostały utwory Wojciecha Kilara (1932-2013): Angelus na sopran, chór mieszany i orkiestrę (1984), Siwa mgła na baryton i orkiestrę (1979), Exodus na chór mieszany i orkiestrę (1981).

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Dzień Otwarty Wydziału Nauk Przyrodniczych UKW

18 czerwca 2018
czytaj całość

15 czerwca 2018 roku został zorganizowany Dzień Otwarty Wydziału Nauk Przyrodniczych UKW. Tego dnia uczniowie i nauczyciele mogli dowiedzieć się wszystkiego o kierunkach studiów (biologia, biotechnologia, ochrona środowiska, zarządzanie przyrodą) na WNP, zobaczyć procownie i laboratoria. Tego dnia zostały uroczyście podpisane umowy o współpracy Wydziału Nauk Przyrodniczych UKW ze szkołami ponadpodstawowymi z województwa kujawsko-pomorskiego.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Polskie Dni Nauki na Litwie 2018

14 czerwca 2018
czytaj całość

W dniach 5-8 czerwca 2018 r. w polskich szkołach okręgu wileńskiego przedstawiciele UKW realizowali projekt pt. Polskie Dni Nauki na Litwie. Projekt został zainicjowany w 2017 roku przez Biuro Współpracy Międzynarodowej UKW. Pierwsza edycja PDN odbyła się na Ukrainie. W tym roku przedstawiciele UKW odwiedzili polskie szkoły w okręgu wileńskim na Litwie: Gimnazjum im. Ferdynanda Ruszczyca w Rudominie, Szkołę Średnią im. Józefa Obremskiego w Mejszagole oraz Gimnazjum w Awiżeniach.
Zajęcia, zorganizowane według trzech głównych ścieżek tematycznych: technicznej, artystycznej i bydgoskiej, zostały przeprowadzone głównie w formie warsztatów i prezentacji interaktywnych.

czytaj całość…

Bydgoski Festiwal Kultury Węgierskiej po raz piąty na UKW

13 czerwca 2018
czytaj całość

8 czerwca 2018 r. w Bibliotece UKW odbyła się kolejna edycja Bydgoskiego Festiwalu Kultury Węgierskiej. W programie znalazło się otwarcie wystawy prac: Śladami Węgier w Bydgoszczy, „trójkolorowe” atrakcje i animacje dla dzieci i młodzieży, rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego Wokół symboli węgierskich, uroczyste odsłonięcie tablicy informacyjnej przy rzeźbie Flisak hr. Czakiego, która jest początkiem szlaku symboli węgierskich w Bydgoszczy.

fot. K. Mrotek

czytaj całość…

UKW na Terenowej masakrze

11 czerwca 2018
czytaj całość

9 i 10 czerwca 2018 r. w bydgoskim Myślęcinku odbyła się VI Edycja Terenowej Masakry, wzięła w niej udział reprezentacja Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego pod nazwą UKW 50-lecie Uczelni. Nasi zawodnicy pokonali pięciokilometrową trasę z 30 przeszkodami. Wszyscy startujący z UKW ukończyli ten niezwykle ciężki i wymagający nie tylko wytrzymałości fizycznej, co również odporności psychicznej i hartu ducha bieg, natomiast kapitan zespołu Błażej Stankiewicz (WKFZiT) znalazł się w ścisłej czołówce najlepszych zawodników.

fot. A. Obiała

czytaj całość…