Wydarzenia sportowe

Derby są nasze!

29 października 2018
czytaj całość

Szczypiorniści AZS-u UKW pokonali 28 października w derbowym pojedynku AZS UMK Toruń 28:22. fot. Andrzej Obiała

czytaj całość…

II Otwarty Bieg Mila Kazimierzowska

20 czerwca 2018
czytaj całość

17 czerwca 2018 r. już po raz drugi został zorganizowany II Otwarty Bieg Mila Kazimierzowska im. Janka Zmudzinskiego. Impreza upamiętnia trenera J. Zmudzinskiego, twórcę AZS Bydgoszcz i wieloletniego pracownika naszej uczelni, ma promować zdrowy i aktywny styl życia. Uczestnicy startowali w 5 kategoriach: Mila przedszkolaka (dla dzieci do 6 lat) na dystansie 169 m, Mila małego żaka (dla dzieci z klas 1-3) - 402 metry, Mila żaka(dla dzieci z klas 4-6) - 804,5 m, Mila Kazimierzowska na dystansie 1 609 m oraz bieg na 3 mile czyli 4 827 m. W imprezie uczestniczyło 200 osób.

fot. B. Białas

czytaj całość…

Finały AMP w Wioślarstwie

21 maja 2018
czytaj całość

19 maja 2018 r. na torze regatowym w Brdyujściu odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski w wioślarstwie. W zawodach wystartowało blisko dwustu uczestników reprezentujących dwadzieścia uczelni. Nasze zawodniczki i zawodnicy spisali się na medal! W typie uniwersytetów UKW był najlepszy, a w klasyfikacji generalnej zajął trzecie miejsce.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Półfinał AMP w piłce ręcznej mężczyzn

14 maja 2018
czytaj całość

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy był gospodarzem półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej rozegranych w dniach 10-13 maja 2018 roku.

W bydgoskim turnieju rywalizowało 13 drużyn. Turniej wygrali szczypiorniści Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Do Finału Akademickich Mistrzostw Polski, awansowało 5 najlepszych drużyn. Niestety zabrakło w nich drużyny AZS UKW, na pocieszenie Królem strzelców został wybrany Łukasz Osieczak z naszej drużyny.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Półfinał AMP w piłce ręcznej kobiet

07 maja 2018
czytaj całość

Zwycięstwem AWF-u Warszawa zakończył się półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej kobiet, który odbył się w dniach 4-6 maja 2018 r. w hali CEKFiS-u oraz przy ul. Czerkaskiej. Do finału awansowało osiem zespołów, w tym reprezentantki UKW, które ukończyły turniej na siódmym miejscu. fot. Andrzej Obiała

czytaj całość…

I Turniej Ogólnopolski w Goalball

22 marca 2018
czytaj całość

21 marca 2018 r. zorganizowano I Turniej Ogólnopolski w Goalball o Puchar Dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. L. Braille'a w Bydgoszczy. Organizatorami turnieju byli: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Fundacja Enea, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 im. L. Braille'a w Bydgoszczy oraz BKG UKW Braille Bydgoszcz.

W zawodach uczestniczyły 4 ośrodki z Bydgoszczy, Wrocławia i Katowic. Rywalizacja była wyrównana i zacięta, dziękujemy za udział i gratulujemy wszystkim uczestnikom.

fot. Andrzej Obiała

czytaj całość…

Mityng Pływacki dla dzieci na UKW

19 marca 2018
czytaj całość

Instytut Kultury Fizycznej UKW 14 marca 2018 r. zorganizował I Miejski Mityng Pływacki Placówek Szkolnictwa Specjalnego i Integracyjnego. W imprezie wzięło udział 6 szkół oraz 60 uczniów.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Turniej o Puchar Rektora UKW w piłce ręcznej

23 stycznia 2018

Turniej o Puchar Rektora UKW w piłce ręcznej mężczyzn był ostatnim etapem przygotowań AZS-u UKW do drugiej rundy rozgrywek II ligi. Gospodarze zajęli drugie miejsce, a zwyciężył KPR USAR Kwidzyn. Turniej odbył się 20 stycznia 2018 r. w hali CEKFiS.

fot. Andrzej Obiała

czytaj całość…