Instytut Fizyki wyróżniony podczas Giełdy Polskich Wynalazków Wyróżnionych na Światowych Wystawach

W Muzeum Techniki w Warszawie 9 marca 2009 r. odbyła się uroczystość otwarcia XVI Giełdy Polskich Wynalazków Wyróżnionych na Światowych Wystawach. Honorowy patronat nad wystawą objęła Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Celem Giełdy jest promocja polskich wynalazków i osiągnięć naukowo-technicznych, które zdystansowały inne na międzynarodowych targach wynalazczości m.in. w Brukseli, Genewie, Norymberdze, Kuala Lumpur, Moskwie, Paryżu.

Podczas ceremonii otwarcia złoci medaliści ubiegłorocznych światowych targów wynalazczości otrzymali dyplomy i statuetki Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Miło jest nam poinformować, że wśród wyróżnionych nie zabrakło naszych fizyków! Wyróżniono: Instytut Fizyki Politechniki Łódzkiej, Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego z Bydgoszczy, Instytut Fizyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy, Wydział Elektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Warszawskiej za "Diamentowe elektrody wytworzone metodą HF CVD dla elektrochemicznych zastosowań".